Systémy broušení, leštění a úprava povrchu

Brusné systémy

Technologie 3M™ Cubitron™ II

Brusiva Cubitron II se skládají z přesně vytvarovaných, stejně velkých a svisle orientovaných trojúhelníků z keramického zrna.

Tyto samoostřící trojúhelníky jsou navrženy tak, aby se při opotřebovávání lámaly, a aby neustále vznikaly nové, superostré body a hrany, které se zaboří do kovu jako nůž, místo aby ho jen odíraly nebo kypřily. To brání vývinu tepla v opracovávaném obrobku – a omezuje tak vznik prasklin z tepla i změnu barvy. A protože brusivo samotné zůstává chladnější a ostřejší, vydrží až čtyřikrát déle než běžné brusivo s keramickým zrnem!

Běžné brusivo
Technologie 3M™ Cubitron™ II

Systém 3M Scotch Brite™

Jedná se systém netkané textilie na níž jsou upevněna brusná zrna, váže syntetická vlákna a abrazivní částice, takže vzniká přizpůsobivý, trojrozměrný materiál. Tato otevřená struktura zmírňuje riziko deformace nebo změny barvy dílu a odolává zatížení, což pomáhá zlepšit jakost povrchu a prodloužit životnost produktu. Rouno je konstruováno tak, aby kontinuálně odhalovalo čerstvý brusný materiál k pracovnímu povrchu, za vytvoření konzistentní, lepší jakosti povrchu, přičemž se snižuje pravděpodobnost přetížení dílu a porušení kritických tolerancí. Složí zpravidla k dokončování, leštění nebo sjednocováni povrchu, odstraňováni otřepů a začištění svarů.

Systém 3M Trizact™

Strukturovaná brusiva Trizact mají brusná zrna uspořádaná do pečlivě umístěných pyramid, vyrobených mikroreplikační technologií. Každá pyramida se skládá z brusných materiálů mikronové velikosti. Při postupném opotřebení pyramidové struktury se obnažuje černý minerál, takže po celou dobu broušení se reprodukuje jak vysoká řezná rychlost, tak vysoká kvalita povrchové úpravy

Broušení

3M brusné nástroje pro broušení kovů nabízejí zřetelné výhody oproti běžným výrobkům: brousí rychleji, jsou trvalejší a optimalizují proces broušení.

Název Ke stažení
Brusné kotouče 3M Silver brusný koutouč – NOVINKA 2018!
Brusné kotouče 3M Brusný kotouč Cubitron II
Lamelové kotouče

3M Lamelové disky Cubitron II

3M Lamelové disky 769F – NOVINKA 2019

Fíbrové disky 3M Fíbrové disky 782C a 787C

Odjehlování

Naše brusiva pro odstraňování otřepů vám pomohou při efektivním a produktivním provozu ve všech oblastech zpracování kovů – od odstraňování svarové housenky, přes přesné součásti, které musí splňovat kritické tolerance, až k hrubému zkosení hran.

 

Název Ke stažení
KMK kotouče 3M Scotch-Brite Kompaktní Mini Kotouče
Odstraňování otřepů 3M Odstraňování otřepů na hranách
Kotouče Rapid Cut 3M Scotch-Brite Lisované kotouče Rapid Cut

Dělení materiálu

Snadné řezání kovu: s brousicími kotouči 3M a příslušným příslušenstvím lze jednotlivé materiály rychle a čistě oddělit.

 

Název Ke stažení
Řezné kotouče 3M Silver řezací kotouč
Řezné kotouče 3M Katalog produktů pro úhlové broušení
Brusné kotouč / Řezné kotouče 3M CubitronTM II – NOVINKA 2019!

Leštění, sjednocování povrchu

Kotouče pro sjednocování a dokončování odstraňují okuje svarů a provádí dočišťování, lehké odstraňování otřepů a odstraňování koroze – zanechává konzistentní saténový povrch obrobku. Výsledkem je nádherně sjednocená povrchová úprava bez otřepů a vhodná k nanášení nátěrů.

Pružná vlákna se přizpůsobují nepravidelným povrchům a zanechávají stejnoměrné výsledky

Pro nejvhodnější volbu z širokého výběru produktu nás kontaktujte.

 

Název Ke stažení
Kotouče pro odstraňování rzi a starých nátěrů Kotouče Clean an Strip XT Pro
Rychloupínací lamelový kotouč TAF RYCHLOUPÍNACÍ LAMELOVÝ KOTOUČ PRO ÚHLOVOU BRUSKU – NOVINKA 2020

Pracujete s nerezovou ocelí?

Podívejte se na přehled produktů vhodných pro práci s nerezovou ocelí.

 

Název Ke stažení
Katalog 3M Katalog produktů určených na práci s nerezovou ocelí
Katalog Norton Katalog pro ruční úhlové brusky

„Nenašli jste vhodný produkt nebo si nejste jistí Vaším výběrem?“

Kontaktujte nás